У той час як Україна готується до майбутнього опалювального сезону, країна стикається з комплексом проблем та запевнень щодо постачання газу.
Незважаючи на потенційні труднощі, очікується, що Україна керуватиме своїми потребами у опаленні за допомогою газу вітчизняного видобутку.
Як повідомляється, до 1 листопада Україна має намір накопичити 13,2 млрд. куб. м газу. Нафтогаз висловив упевненість у досягненні цієї мети завдяки збільшенню темпів видобутку на 7%.
Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів НТЦ «Психея», прокоментував РБК-Україна, що суттєвих загроз дефіциту газу немає. Він вважає, що наявного газу буде достатньо навіть при збільшенні споживання нових газотурбінних і компресорних установок, що використовуються для генерації електроенергії.
Незважаючи на позитивний прогноз щодо постачання газу, проблеми залишаються, особливо для великих міст та висотних будівель.
Юрій Ткач з" Одного разу під Полтавою" вдруге став на коліно: "У неї був шоковий стан, вона плакала"
Світлана Тарабарова вперше розкрила правду: всі її три вагітності були справжнім випробуванням
Липень 2025: хто зі знаків Зодіаку злетить на пік слави і як не прогаяти свій зірковий шанс
Зарядка не допомогла: Оля Полякова заснула прямо на сцені, а Єфросиніна не змовчала
Рябцев зазначив, що у багатьох висотних будинках холодна вода та електрика подаються лише до під'їзду.
У разі тривалих відключень електроенергії, що перевищують 4 години, насоси на компресорних станціях цих будівель можуть вийти з ладу, що призведе до проблем із водопостачанням на верхніх поверхах.
"Вода не подається на верхні поверхи. І ризик пов'язаний не стільки з подачею води – це можна вирішити, зробивши запаси – скільки з каналізаційними мережами", – сказав Геннадій Рябцев.
Читайте також:
Цього ще не вистачало: мешканці багатоповерхівок платитимуть за комуналку за завищеними тарифами
Як ми переплачуємо за світло: у YASNO попередили народ
Як вижити під час диких відключень світла: обов'язковий набір, який врятує у темні часи